Cesta do Prahy

11. prosince 2016 v 15:17 | Matěj |  Cesty za jídlem
Už je to nějaký čas, co jsem se rozhodl vydat za pražskou gastronomií. Nyní už jsem v Praze poměrně často a tak si dovolím sdělit pár svých postřehů. Je nejlepší vyhnout se restauracím v centru města, jsou koncipované tak, aby zaujali turisty, kteří zde za nulovou kvalitu přichází o peníze. Co si budem nalhávat, tu naši Plzeňskou 12tku seženu levněji než za 120/0,5l. Jeden z nejlepších zážitků mám z léta.Bylo to asi takto...

Ráno jsem nastoupil na vlak, ale byl jsem dost unavený a potřeboval jsem se dospat, zvolil jsem tedy 1. třídu, což bylo opravdu skvělé rozhodnutí. Ve vlaku jsem dostal welcomedrink, vodu, kávu a na výběr ze 4 jídel. Vybral jsem si salát a zbytek cesty odpočíval ( a mrknout na tu pěknou stevardku ?? Jasně že Ne 😀 ) . Po příjezdu jsem se setkal s bráchou a vyrazili jsme na jídlo. Restaurace "Polpo by KOGO" ( http://www.kogo.cz/ ) je opravdu výtečná volba. Obsluha, jídlo i pití bylo na 10/10. A byla to pravděpodobně nejlepší pizza, kterou jsem kdy jedl. O Večeru/ránu ve vinárně/kavárně se zkratkou RKVV se tu nebudu příliš rozepisovat, ale ledová káva se sójovým mlékem byla opravdu skvělá.
Další skvělou volbou je restaurace Zelená Zahrada, kde jsou opravdu bezkonkurenční jídla jako Chobotnice na Černo, nebo Čína z Vodičkovy ulice. K článku přikládám pár snimků a těším se zaše příště.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maestro Maestro | 2. ledna 2017 v 19:31 | Reagovat

Malé Thajsko v Praze
Thajská Restaurace Cafe Buddha
Přijďte nás vyzkoušet, Balbínova 19
http://balbinova.cafebuddha.cz/

Nejlepší asijská šéfkuchařka Sofia Smith se stala součástí místního skvělého týmu a rozšířila tak rodinný tým plný skvělých lidí. Sofii nemusíme nijak představovat, její práce a láska k asijské kuchyni už umlčela dostatek kritiků a uspokojila mnoho gurmánů.

Majitel Café Buddha chce přiblížit Orient Čechům …přes pět let se toulali po Asii, aby Vám tuto výjimečnou kuchyni mohli přiblížit. Učili se od pravých thajských babiček, které vaří již od svého dětství, vybrali jejich nejlepší starobylé recepty a přizpůsobili je k obrazu Café Buddhy.

Štěpán Návrat, majitel a šéfkuchař: "Během této cesty jsme získali tři celosvětová ocenění. To nejcennější „Thai Select“ jsme převzali na jaře přímo v Bangkoku při ThaiFexu od thajské ambasády, DITP… další od Royal Thai Embassy in Prague"

Thajská babička „Lucky“ a Štěpán Návrat, šéfkuchaři Café Buddha pro Vás připraví pravou gastro-zážitkovou cestu Asií, kdy ochutnáte starobylé „ancient“ recepty thajských babiček i novodobé recepty „pan-asian“...

2 Honza Honza | 5. února 2017 v 19:29 | Reagovat

Začal jsem žít zdravě, hodně mi pomohlo toto http://www.zdravilek.cz/category/vyziva-a-jidlo/

3 Shakefood Shakefood | 23. února 2017 v 20:41 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
počítadlo.abz.cz