Prosinec 2016

Cesta do Prahy

11. prosince 2016 v 15:17 | Matěj |  Cesty za jídlem
Už je to nějaký čas, co jsem se rozhodl vydat za pražskou gastronomií. Nyní už jsem v Praze poměrně často a tak si dovolím sdělit pár svých postřehů. Je nejlepší vyhnout se restauracím v centru města, jsou koncipované tak, aby zaujali turisty, kteří zde za nulovou kvalitu přichází o peníze. Co si budem nalhávat, tu naši Plzeňskou 12tku seženu levněji než za 120/0,5l. Jeden z nejlepších zážitků mám z léta.Bylo to asi takto...

Ráno jsem nastoupil na vlak, ale byl jsem dost unavený a potřeboval jsem se dospat, zvolil jsem tedy 1. třídu, což bylo opravdu skvělé rozhodnutí. Ve vlaku jsem dostal welcomedrink, vodu, kávu a na výběr ze 4 jídel. Vybral jsem si salát a zbytek cesty odpočíval ( a mrknout na tu pěknou stevardku ?? Jasně že Ne 😀 ) . Po příjezdu jsem se setkal s bráchou a vyrazili jsme na jídlo. Restaurace "Polpo by KOGO" ( http://www.kogo.cz/ ) je opravdu výtečná volba. Obsluha, jídlo i pití bylo na 10/10. A byla to pravděpodobně nejlepší pizza, kterou jsem kdy jedl. O Večeru/ránu ve vinárně/kavárně se zkratkou RKVV se tu nebudu příliš rozepisovat, ale ledová káva se sójovým mlékem byla opravdu skvělá.
Další skvělou volbou je restaurace Zelená Zahrada, kde jsou opravdu bezkonkurenční jídla jako Chobotnice na Černo, nebo Čína z Vodičkovy ulice. K článku přikládám pár snimků a těším se zaše příště.

Carpacio z Č. Řepy

10. prosince 2016 v 8:17 | Matěj |  Praktická cvičení
Dnes jsme měli ve škole praktické cvičení. Vařím rád a tak si tyto hodiny vyloženě užívám. Dostal jsem na starost studený předkrm a tím bylo Carpacio z červené řepy s medovou redukcí. Tento pokrm jsem dělal poprvé a tak se nebudu tajit tím, že některé věci mě opravdu překvapily. Na medovou redukci jsem musel opatrně, přeci jen se do ni nakládali plátky carpacia a tak na ní záviselo opravdu vše. Myslím že výsledek stál napoprvé opravdu za to. Kdyby měl někdo zájem o recept, určitě napište do komentáře, rád se podělím. To je pro dnešek vše a těším se u dalšího článku.
počítadlo.abz.cz